• למה להפריד את החשבון העסקי מהחשבון הפרטי?

  בעלי עסקים רבים מתלבטים בשאלה אם להפריד את פעילות העסק מהבית בחשבון הבנק.

  הם אומרים שהעלויות גבוהות וגם ככה רואה החשבון יודע מה הם מרוויחים.

  אני ממליצה להפריד את החשבון העסקי מהחשבון הפרטי ממספר סיבות:

  1. שקיפות של מצב העסק- ברגע שהעסק מתנהל בחשבון נפרד ברור לנו בדיוק מה העסק מרוויח, מה התזרים של העסק ובניגוד לרואה החשבון, אנחנו רואים את התוצאה און ליין ולא מחכים לסוף החודש.
  2. ניהול נוח יותר- בעל העסק צריך לחשוב כמנהל כספים ולא כרואה חשבון. המטרה של רואה החשבון הינה להציג תמונת מצב מול רשויות המס, המע"מ וביטוח לאומי. כלומר להציג רווחיות כמה שיותר נמוכה ע"י הכנסת הוצאות שלא קשורות באופן ישיר לעסק כמו שכירות, ארנונה, חשמל ותשלומים נוספים שהיו קיימים גם אם לא היה לנו עסק בבית. כמנהל כספים בעל העסק יודע את המצב האמיתי של העסק.
  3. העברת משכורת קבועה- המטרה של העסק, מעבר לשליחות והמקצועיות – לפרנס את המשפחה שלנו. אם היינו שכירים, היינו מקבלים משכורת קבועה הביתה. כך גם העסק שלנו צריך להעביר הביתה משכורת. החליטו על סכום קבוע שאפשר לעמוד בו לאורך כל השנה. הבית לא צריך להיות מושפע מתקופות קשות או טובות בעסק. הקפידו על העברת משכורת בתאריך קבוע בלי כיבוי שריפות בין החשבונות.

  ולעניין העלויות- חשבון של העסק, כל עוד העסק קטן עד בינוני, יכול להיות מוגדר בבנק כחשבון פרטי ואז העלויות נמוכות יותר. על פי תקנות בנק ישראל ניתן לבחור בחבילת עמלות בעלות של כ 10 ₪ לכ 10 פעולות בחודש ועד 30 ₪ ל 50 פעולות בחודש פחות או יותר (בכל בנק הגדרה קצת שונה).

   

  מתלבטים איך לעשות את ההפרדה?

  יש שאלות?

  צרו קשר

  גילה אזולאי

  תבונה כלכלית

  052-6036414

BizMakeBiz פותח ע"י